UEFA Champions League: Bayern – CFR 3-2

CFR Cluj pleacă învinsă după cea de-a treia partidă în grupele Ligii Campionilor. Bayern Munchen a luat toate punctele pe Allianz Arena, învingînd cu scorul de 3-2.

Click aici pentru a citi comentariul liveTEXT al partidei!

Ardelenii au început fantastic, ratînd o ocazie uriaşă prin Piccolo, care a trimis peste din 2 metri. Cadu a dat lovitura în minutul 27, cînd a împins în plasă mingea centrată de De Zerbi. Cinci minute mai tîrziu a început dezastrul. Mai întîi Cadu şi-a trimis mingea în proprie poartă, iar în cîteva minute a fost imitat de Panin. Situaţia putea fi salvată de Traore, dar ivorianul, scăpat singur cu Butt în ultimul minut al primei reprize, a reluat în bară.

Repriza a doua nu a adus nimic nou pe tabelă, pînă la eroarea lui Cadu, care a degajat un balon în Gomez, iar acesta s-a scurs în poarta lui Stăncioiu. Cadu a înscris spectaculos pe final , dar n-a putut evita înfrîngerea.

BAYERN: Butt – Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Pranjici – Ottl, Schweinsteiger – Hamit Altintop, Muller, Kroos – Gomez
Rezerve: Kraft, Braafheid, Demichelis, Knasmuller, Jullich

CFR CLUJ: Stăncioiu – Panin, Piccolo, Cadu, Rada – Culio, E. Dică, Kivuvu, Rafael Bastos – Traore, De Zerbi
Rezerve: Nuno Claro, Tony, Tomas Costa, Alcantara, Hora, Leo Veloso, Bjelanovici